| Edupedia.pl - ENCYKLOPEDIA ON-LINE |
wydawnictwo
Strona główna | Videograf - edukacja | Aktualności | O nas | W mediach | O autorach | Konkursy | Dystrybucja | Współpraca | Kontakt | Regulamin

KATALOG KSIĄŻEK


     
          wyszukiwanie zaawansowane »


      PEŁNA OFERTA

      ZAPOWIEDZI

PROMOCJE


Magda Skubisz Chałturnik, LO Story, Dżus&dżin - PROMOCJA
Magda Skubisz
Chałturnik, LO Story, Dżus&dżin - PROMOCJA
89.70 zł  50.84 zł

Marek Stelar Rykoszet
Marek Stelar
Rykoszet
37.90 zł  26.53 zł

Weronika Łęcka Dziennik perfekcyjnej pani domu 2015
Weronika Łęcka
Dziennik perfekcyjnej pani domu 2015
14.90 zł  7.45 zł

Piotr Kulpa Pan na Wisiołach Tom 3. Trzeba to zabić
Piotr Kulpa
Pan na Wisiołach Tom 3. Trzeba to zabić
34.90 zł  24.43 zł

Przemysław Słowiński Sprawa Dreyfusa i inne słynne procesy
Przemysław Słowiński
Sprawa Dreyfusa i inne słynne procesy
39.90 zł  27.93 zł

Stefan Darda Opowiem ci mroczną historię. Zbiór opowiadań grozy
Stefan Darda
Opowiem ci mroczną historię. Zbiór opowiadań grozy
34.90 zł  24.43 zł

Olga Haber Oni
Olga Haber
Oni
26.90 zł  18.83 zł

Piotr Kulpa Pan na Wisiołach. Krzyk mandragory
Piotr Kulpa
Pan na Wisiołach. Krzyk mandragory
32.90 zł  23.03 zł


Pierwszy   Poprzedni      Następny   Ostatni  


   PEŁNA OFERTA PROMOCJI »
Videograf.TV


Zwiastun cyklu powieściowego Magdy Skubisz

  Nowa powieść Joanny Jax - "Zemsta i przebaczenie"

Warszawskie Targi Książki 2016 - Wydawnictwa VIDEOGRAF SA

Grzegorz Gajek "Malowidło" (trailer)

NOWOŚĆ - Piętno von Becków

Promocja powieści Grzegorza Filipa "Miłość pod koniec świata"

Suplement dla czytelników-melomanów
Magda Skubisz & Daniel Lipiec
w niechałturniczej piosence "Rękawiczki"


Waga - Quasi | Utwór inspirowany najnowszą powieścią Basiury

WAGA | Basiura - Wywiad dla zetChilli

Przeliczeni - poradnik najemcy

Telewizja ŚTM - Rozmowy Prowincjonalne: Adam Jaźwiecki

Wywiad ze Stefanem Dardą

Horror rodem z Podkarpacia - Stefan Darda

 
WSZYSTKIE FILMY »

Autorzy

Piotr Adamczewski - absolwent polonistyki UW, dziennikarz, krytyk kulinarny "Polityki". Autor kilku książek kucharskich: "Wielki świat od kuchni", "Rodaku, czy ci nie żal" , "Krwawa historia smaku" współautor siedmiu przewodników po restauracjach Warszawy i okolic pt. Za stołem. Zwiedził jako reporter niemal wszystkie kontynenty (z wyjątkiem Australii), wszędzie zaglądając do kuchni i zaprzyjaźniając się z kucharzami. Gotuje od 30 lat. Skończył kurs sommellierów w Bordeaux. Pracował jako reporter w nieistniejącym już "Sztandarze Młodych". Potem był sekretarzem redakcji w tygodniku "Kulisy" i tygodniku "Kultura", a od 1994 roku w tygodniku "Polityka", gdzie prowadzi również rubrykę Za stołem.

Pieter Aspe (ur. 1953) - pseudonim literacki belgijskiego pisarza Pierra Aspelaga. Napisał 25 powieści kryminalnych, które osiągnęły łączny nakład prawie 2 mln. egzemplarzy.
Aspe jest najbardziej popularnym autorem kryminałów we Flandrii. Aktualnie nakład startowy każdej z jego nowych książek wynosi 70 000 egz. Aspe był trzykrotnie nominowany do nagrody im Herculesa Poirot, którą zdobył w 2001 roku za powieść Zoenoffer.
Belgijska telewizja zakupiła prawa do 10 tytułów serii, a wyprodukowany serial wyemitowała we Flandrii, Holandii i Niemczech.
We Francji książki Petera Aspe wydaje prestiżowe wydawnictwo Albin Michel, a nakład startowy każdego tytułu tego autora wynosi tam 50 000 egz. Duże sukcesy odnosi także we Włoszech, gdzie krótko po wydaniu trafił na listy bestsellerów. Powieści Aspe zostały także wydane w Holandii, Niemczech, Brazylii, Portugalii, Czechach, RPA, Hiszpanii.

Bartłomiej Basiura (ur. 1991) - pochodzący ze Śląska pisarz młodego pokolenia, absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor powieści kryminalnych: "Zamknięta prawda", "Hipnoza", "Uczeń Carpzova", "Waga". W czerwcu 2016 ukaże się powieść pt. "Reset" - druga część cyklu zapoczątkowanego przez "Wagę".
Niekonwencjonalnie tworzy fabułę, wprowadzając elementy romansu oraz political fiction z perspektywy kilku głównych postaci. Prywatnie pasjonat podróży, fotografii oraz islandzkich brzmień muzyki.

Wojciech Bauer (ur. 1954 w Ełku) - polski pisarz. Od 1973 roku mieszka w Gliwicach. Ukończył Politechnikę Śląską i MBA w dziedzinie zarządzania. Bankowiec, ekspert od badania rynku stali. Debiutował w 1991 roku powieścią fantasy Wieża Życia (Krajowa Agencja Wydawnicza), po czym zamilkł na 14 lat. W roku 2005 powrócił powieścią Ayantiall (Wydawnictwo GAM), tworzącą wraz z Wieżą Życia dylogię Dzieje Loinu. W 2007 ukazała się powieść Zapach trzciny (Wydawnictwo Literackie Semper) inspirowana biografią autora. W kwietniu 2013 ukazały się dwie kolejne powieści Wojciecha Bauera: Spowiednik rzeczy i Wszystkie nieba. W marcu 2016 trafił do księgarń jego thriller pt. "Pora chudych myszy".

Julia Bernard (ur. 1972) - z wyglądu niepodobna dokładnie do nikogo, z wykształceniem niepotrzebnym jej do niczego. Lubi, szanuje i karmi się szeroko rozumianą popkulturą, z radością konstatując, że wszystko, co już było, można zawsze opowiedzieć w nowy sposób. Prywatnie - zwolenniczka hedonizmu kontrolowanego, eskapizmu stosowanego, narciarstwa całorocznego oraz kawy w każdej ilości. W 2014 roku wydała pierwszą część cyklu "Czarownice z Wolfensteinu" - "Pierścień i sito", a wiosną 2015 roku - drugą cześć - "Wstęga i kamień". Na jesień 2015 jest planowane wydanie trzeciego tomu cyklu.

Anna Bichalska - urodzona w 1983 roku na skraju Podlasia, w miasteczku mlekiem płynącym, gdzie czerwony wilk (bez Czerwonego Kapturka) przemyka wśród drzew. Obecnie mieszka w Ełku. Lubi (prawie) wszystko, co czworonożne i kudłate, gitarowe brzmienia oraz klasykę baśni i grozy. Dotychczas publikowała opowiadania w "Esensji" i "Fahrenheicie" oraz miniatury na portalu Szortal.com i w dwóch antologiach krótkich form literackich. Zadebiutowała powieścią fantasy pt. "Czarci Most".

Max Bilski - urodził się w Bielsku-Białej, gdzie nadal mieszka. Od wielu lat związany jest z dziennikarstwem. Jako reporter był współpracownikiem tytułów lokalnych i krajowych. Obecnie, od ponad roku, w mediach publikuje już tylko sporadycznie, poświęcając się pisaniu kryminałów. Zadebiutował w 2015 roku cyklem Podróże ze Śmiercią, w którym ukazały się trzy powieści: "Hotel w Lizbonie", "List z Watykanu" oraz "Dubrownik, czyli zgon do poduszki". Wiosną 2016 r. ukażą się kolejne dwie części cyklu: "Wielka draka w Londynie" i "Podarunek z Teksasu". Zimą 2016 r. ukazał się thriller Max Bilskiego pt. "Zła krew".

Katarzyna Bonda - zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną "Sprawa Niny Frank", nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jest to pierwsza część cyklu przygód Huberta Meyera, detektywa i pierwszego książkowego profilera w polskiej literaturze kryminalnej. Drugie, zmienione wydanie tej powieści ukazało się pod tytułem "Dziewiąta runa".
W 2008 roku wydała "Polskie morderczynie" oraz "Zbrodnię niedoskonałą" napisaną wspólnie z komisarzem Bogdanem Lachem. W 2010 roku wydała kolejną powieść kryminalną o policyjnym profilerze - "Tylko martwi nie kłamią", a w 2012 r. - "Florystkę".
Z wykształcenia jest dziennikarką - pracowała m.in. w "Super Expressie", "Newsweeku", "Wprost", a obecnie pisze również scenariusze filmowe. Wraz z grupą pisarzy prowadzi szkołę kreatywnego pisania i agencję usług pisarskich - MASZYNA DO PISANIA.

Massimo Carlotto - popularny pisarz włoski, autor kilkunastu powieści kryminalnych.
Zanim rozpoczął karierę pisarską, był przez kilka lat uwikłany w sprawę kryminalną. W 1976 r. znalazł zwłoki pewnej studentki w jej mieszkaniu i wkrótce potem został oskarżony o jej zamordowanie. Rozpoczął się proces, w trakcie którego nie udało mu się dowieść swojej niewinności. Został wprawdzie uwolniony z braku dostatecznych dowodów, jednak sąd rewizyjny w Wenecji skazał go na 18 lat więzienia. Carlotto uciekł do Paryża, a następnie do Meksyku. Trzy lata później został aresztowany przez meksykańską policję i deportowany do Włoch, gdzie trafił do więzienia. W 1989 r. sąd apelacyjny zarządził wznowienie procesu. Powtórzył się scenariusz z poprzedniego procesu: najpierw został uznany za niewinnego, ale sąd rewizyjny utrzymał w mocy wyrok 18 lat więzienia. Naciski opinii publicznej były tak duże, że w 1993 roku wyrok został zawieszony, a następnie prezydent republiki udzielił skazanemu aktu łaski. W sumie Carlotto 5 lat się ukrywał i 7 lat spędził w więzieniu.
Po uwolnieniu rozpoczął nowe życie. Napisał książkę "Uciekinier", nawiązującą do jego własnej biografii. Potem rozpoczął serię powieści o detektywie bez licencji - Marcu Burrati. W 2002 roku otrzymał nagrodę za Najlepszy Włoski Kryminał Roku. Obecnie mieszka na Sardynii. Napisał kilkanaście powieści, które sprzedają się w ogromnych nakładach. Większość z jego książek zostało przetłumaczonych na obce języki, a kilka z nich zostało sfilmowanych.

Dorota Dziedzic-Chojnacka - absolwentka wydziału prawa zatrudniona jako radca prawny. W wolnym czasie pisze wiersze, utwory prozatorskie, prace naukowe i popularyzatorskie, m.in. z zakresu prawa pracy oraz prawa ochrony środowiska. Ma w swoim dorobku wiele publikacji w antologiach i czasopismach.
Dorota Dziedzic-Chojnacka jest laureatką licznych nagród i wyróżnień w konkursach poetyckich oraz prozatorskich. W 2004 roku wydała debiutancki tom poezji pt. "zwalniam.zwalniam", a w marcu 2014 roku ukazała się jej powieść kryminalna pt. "Zbrodnia na boku".

Robert Cichowlas - pisarz i redaktor; publikował w prasie, Internecie i w antologiach. W roku 2009 podjął współpracę z Jackiem M. Rostockim, w efekcie czego powstała antologia "Sępy" (Fabryka Słów, 2009), natomiast w 2010 roku zaczął pisać do spółki z Kazimierzem Kyrczem - ich ostatnie dzieła to powieści: "Koszmar na miarę" (Grasshopper, 2010) i "Efemeryda" (Oficynka, 2011). Wraz z Piotrem Pocztarkiem napisał obszerną biograficzno-beletrystyczną pozycję o Grahamie Mastertonie, zatytułowaną "Masterton. Opowiadania. Twarzą w twarz z pisarzem" (Albatros, 2011). W swoim dorobku ma także powieść "Szósta era" (Replika, 2011), zbiór opowiadań "Wylęgarnia" (Forma, 2013), "Pradawne zło" (trzy nowele, napisane z Łukaszem Radeckim) (Replika, 2014). W kwietniu 2015 r. ukazała się powieść grozy pt. "Miasteczko", napisana wspólnie z Robertem Cichowlasem. "Miasteczko" zdobyło nominację w plebiscycie Książka Roku 2015 serwisu Lubimy Czytać, a także nagrodę Złoty Kościej 2015 w kategorii Najlepszy Horror Roku 2015 w plebiscycie organizowanym przez portal Kostnica. Najnowsza powieść Roberta Cichowlasa to "Zombie.pl" (Zysk i s-ka, 2016) - napisana z Łukaszem Radeckim.

Adam Cioczek - ukończył studia scenariopisarskie w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest także absolwentem Filozofii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Autor scenariuszy seriali między innymi, takich jak: "Samo życie", "Pierwsza miłość" czy "Malanowski i partnerzy". Jesienią 2014 roku wydał powieść kryminalną pt. "Koniec gry", która ukazała się wcześniej pod tytułem "Szach mat" w formie e-booka.

Stefan Darda - urodził się w 1972 r. w Tomaszowie Lubelskim na Roztoczu. W czasie studiów na UMCS w Lublinie pracował w akademickich klubach turystycznych. Był także muzykiem folkowego zespołu "Orkiestra pod wezwaniem Świętego Mikołaja". W 2008 roku zadebiutował powieścią "Dom na wyrębach", która została nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, a także zdobyła tytuł Najlepszej Książki na Lato w plebiscycie portalu literackiego Granice. Dwie pierwsze części powieści pt. "Czarny Wygon" zdobyły w 2011 roku nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Pierwsza część cyklu - "Słoneczna Dolina" - zajęła 3. miejsce w Plebiscycie Czytelników "Nautilus 2010", a także, głosami internautów, znalazła się w pierwszej dziesiątce polskich literackich horrorów wszech czasów. Podczas Festiwalu Fantastyki Falkon powieść "Czarny wygon. Bisy" została uznana przez czytelników za najlepszą powieść fantastyczną roku 2012.
W maju 2014 ukazała się powieść "Bisy II", która została nominowana do tegorocznej edycji Nagrody im. J.A. Zajdla. Nominację do tej nagrody zdobyły także dwa opowiadania Stefana Dardy wydane w zbiorze pt. "Opowiem Ci mroczną historię" (listopad 2014).
W październiku 2015 roku Stefan Darda został laureatem Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego za rok 2014.
Jesienią 2015 r. ukazał się thriller pt. "Zabij mnie, tato", który zdobył nagrodę Złoty Kościej 2015 w kategorii Najlepszy Thriller Roku 2015 w plebiscycie organizowanym przez portal Kostnica.

Dianne Dixon - utalentowana scenarzystka, laureatka prestiżowej nagrody Humanitas Prize, dwukrotnie nominowana do Nagrody Emmy. Od 2007 roku prowadzi zajęcia z kreatywnego pisania w Pitzer College w Claremont w Kalifornii. Wykładała także scenopisarstwo na Chapman University w Orange w Kalifornii. Współpracuje z licznymi stacjami telewizyjnymi w USA i Europie. Jej powieściowy debiut - Language of Secrets (Język sekretów) - znalazł się błyskawicznie na liście Top 10 księgarni internetowej Amazon. Prawa do przekładu kupiło kilka krajów. We wrześniu 2013 ukaże się jej druga powieść - "The Book of Someday".

Maciej Dobosiewicz - autor opowiadań, powieści i sztuk teatralnych. Napisał m.in. mini powieść "El Mas Santo" - pierwszą polską książkę o meksykańskich zapaśnikach luchadores. W 2011 r. i w 2013 r. zdobył dwa wyróżnienia w konkursie na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Od 2007 r. prowadzi bloga o Chorwacji - www.hrjakchorwacja.blox.pl. Pod koniec 2014 roku wydał pierwszą część cyklu o poznańskim komisarzu - "Komisarz Zagrobny i powódź", za którą zdobył Medal Młodej Sztuki - nagrodę przyznawaną przez redakcję Głosu Wielkopolski.

Daria Doncowa - urodziła się w 1952 roku w Moskwie. Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Łomonosowa, początkowo pracowała jako tłumaczka, a następnie jako lektorka języka francuskiego i niemieckiego. Pisać zaczęła w 1982 roku, jednak dopiero w połowie lat dziewięćdziesiątych całkowicie poświęciła się pisarstwu. Impulsem do tego była poważna choroba nowotworowa i dłuższy pobyt w szpitalu. Od tego czasu pisze humorystyczne powieści kryminalne, ujęte jak dotąd w czterech seriach. Daria Doncowa prowadzi także krótkie programy w rosyjskim radiu i telewizji. Na podstawie jej powieści powstało kilka słuchowisk i seriali telewizyjnych.
Wydała ponad 100 powieści, które w samej Rosji sprzedały się w nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy. Trzykrotnie uzyskała w Rosji tytuł Autorki Roku, a w latach 2002 i 2003 jej dwie powieści zdobyły główną nagrodę w plebiscycie na "Bestseller Roku".

Kim Edwards - autorka bestsellerowej powieści The Memory Keepers Daughter (Córka opiekuna wspomnień), sfilmowanej przez telewizję HBO. Ta debiutancka książka ukazała się w USA w maju 2006 roku, a już w lipcu znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów "New York Timesa", utrzymując się na nim przez wiele miesięcy. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedało się prawie 3 miliony egzemplarzy tej powieści, zaś prawa do jej przekładu zakupiło 30 krajów.
Kim Edwards jest także autorką zbioru krótkich opowiadań The Secrets of a Fire King (Sekrety Króla Ognia), który znalazł się w finale PEN/ Hemingway Award w 1998 roku. Jest ponadto laureatką dwóch innych nagród literackich: Whiting Award oraz Nelson Algren Award. Absolwentka Iowa Writer's Workshop, obecnie prowadzi zajęcia na warsztatach literackich na University of Kentucky.
Jesienią 2011 roku wydała powieść pt. "The Lake of Dreams", a obecnie pracuje nad kolejną książką.

Grzegorz Filip (ur. 1958 r.) - pisarz, publicysta, redaktor, pochodzi z Lublina. Ukończył polonistykę. Pisze powieści, uprawia publicystykę kulturalną i naukową, redaguje miesięcznik "Forum Akademickie", adresowany do świata naukowego. Ma żonę i troje dzieci. Prowadzi blog literacki.
Redagował kwartalnik literacki "Kresy", był współtwórcą serwisu o muzyce współczesnej "Nowa Muzyka", uprawiał grafikę, pisywał o sztuce i muzyce, współpracował z radiem, recenzował płyty jazzowe, pracował na uniwersytecie. Opowiadania i fragmenty powieści publikował w czasopismach "Akcent","Arcana", "Fraza", "Kresy", "Odra", "Pogranicza" i "Topos". Jest autorem zbioru opowiadań "Teoria strun" (2010) oraz powieści "Studnia" (2013) i "Miłość pod koniec świata" (2016). Laureat stypendium twórczego Prezydenta Miasta Lublin. Wkrótce ukaże się jego nowa powieść "Pomiędzy".
Czyta książki, słucha muzyki, latem kocha rower i pływanie, zimą przerzuca się na łyżwy.

Anna Głomb - absolwentka psychologii aktywnie działająca w sekcji literackiej Śląskiego Klubu Fantastyki. Ma na koncie kilka publikacji: "Motyl na szkle" (Fahrenheit 2005), "Śmierć i dziewczyna" (antologia konwentu Awangarda 2012) oraz powieść "Śmierciowisko".

Rafał Górniak (ur. 1975 r.) - absolwent wydziału prawa, zafascynowany historią starożytną, biologią ewolucyjną i demografią. Twórca esejów historycznych i globetrotter zakochany w magii okolic polarnych. W roku 2013 zadebiutował powieścią fantasy pt. "Przekleństwo rasy".

Marcin Gryglik - ur. 1985 w Łomży, z wykształcenia dziennikarz, z zawodu pracownik dużej korporacji medialnej. Debiutował literacko w 2010 roku opowiadaniem "Kot" zamieszczonym w piśmie "Science Fiction, Fantasy & Horror". Opowiadania Marcina Gryglika ukazywały się również w "Bluszczu" i na Spidersweb.pl. W kwietniu 2016 r. do księgarń trafi jego pierwsza powieść grozy - "Chwile ostateczne".

Jan Guillou - urodził się w 1944 roku w Sodertalje w Szwecji. Jego ojciec, francuski dyplomata, porzucił rodzinę krótko po narodzinach syna. Chłopiec dorastał pod surową opieką ojczyma, który często go bił. Z powodu swego zachowania Jan kilka razy musiał zmieniać szkołę. Przez dwa lata studiował prawo, ale porzucił studia i zaczął pracować jako dziennikarz. W 1973 roku opublikował artykuł o nielegalnych praktykach w szwedzkiej służbie bezpieczeństwa, co ściągnęło na niego poważne kłopoty - został oskarżony o szpiegostwo i skazany na dziesięć miesięcy więzienia. Obok Astrid Lindgren jest najpopularniejszym pisarzem szwedzkim. Światową sławę przyniosła mu seria thrillerów o szlachetnie urodzonym Coqu Rouge, przetłumaczona na 15 języków i sfilmowana. Na dorobek Guillou składa się prawie 40 powieści, wśród których znajduje się wielotomowa seria powieści kryminalnych oraz czteroczęściowa saga o rycerzu templariuszy. W samej Szwecji sprzedał ponad 10 mln. swoich książek, a jego powieści ukazały się w niemal 20 krajach.

Olga Haber (pseudonim Katarzyny Misiołek) - Krakowianka, rocznik 74. Z wykształcenia jest filologiem polskim; od dłuższego czasu współpracuje z kilkoma wydawnictwami prasowymi. Interesuje się turystyką, psychologią, medycyną niekonwencjonalną i Tarotem. Kocha czekoladę, stare filmy i Stephena Kinga. Niestety tego ostatniego raczej bez wzajemności...
Jesienią 2014 zadebiutowała powieścią fantasy pt. "Oni". W czerwcu 2015 roku ukazała się w Videografie jej powieść grozy pt. "Wyklęci".

Łukasz Henel - autor książek o filozofii dla młodzieży oraz powieści grozy: "On", "Szkarłatny blask", "Podziemne miasto", nominowanej w plebiscycie Książka Roku 2015 serwisu Lubimy Czytać.
Uwielbia jazdę na rowerze oraz samotne wędrówki przez las, zwłaszcza po zmroku. Pociąga go wszystko, co niewyjaśnione i tajemnicze. W przyszłości zamierza zaszyć się w wymarzonej leśnej chacie i pisać kolejne powieści grozy.

Bernhard Jaumann - popularny pisarz niemiecki, mieszkający jakiś czas we Włoszech, a obecnie w Namibii, gdzie toczy się akcja jego najnowszych powieści. Jaumann jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich: za powieść "Saltimbocca" otrzymał FRIEDRICH-GLAUSER-PREIS, nagrodę za najlepszą powieść kryminalną roku 2003. W 2008 otrzymał tę samą nagrodę za zbiór opowiadań. W 2009 roku zdobył Niemiecką Nagrodę dla Powieści Kryminalnej Roku - 2. miejsce za powieść "Oczy Meduzy". W 2011 roku jego powieść "Die Stunde des Schakals" zajęła pierwsze miejsce w tym samym konkursie.

Joanna Jax - absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, przez wiele lat związana zawodowo z dużymi korporacjami finansowymi. W roku 2014 zadebiutowała powieścią "Dziedzictwo von Becków", która w 2015 roku zdobyła nominację w konkursie "Pióro i pazur". W lipcu 2015 r. wydała swoją drugą powieść - "Długa droga do domu", a w kwietniu 2016 r. ukaże się kolejna - "Piętno von Becków".
Oprócz pisania, maluje na szkle unikatową techniką warstwową i pasjonuje się literaturą biograficzną.

Izabela Kawczyńska - debiutowała opowiadaniem w Odrze. Prozę i wiersze publikowała m.in. w Pograniczach, Arteriach, Akcencie, Dyskursie, Blizie, Tekstualiach, Toposie, Re:presjach, Frazie, Helikopterze. Brała udział w warsztatach Creative Writing prowadzonych przez Nataszę Goerke, Marcina Hamkało i Olgę Tokarczuk. Laureatka projektu Biura Literackiego Odsiecz 2013 dla najciekawszych autorów po debiucie. Z wykształcenia psycholog kliniczny. Pochodzi z Łodzi. Od kilku lat mieszka na wsi. Wydała zbiory wierszy Luna i pies. Solarna soldateska (2008), Largo (2009). "Balsamiarka" jest jej debiutem prozatorskim.

Katarzyna Klimasińska - absolwentka warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej - od sześciu lat pracuje jako reporter ekonomiczny agencji informacyjnej Bloomberg.  Pracowała w Polskiej Agencji Prasowej i w Radiu PiN w Warszawie, potem przeniosła się do Houston w Teksasie i do Waszyngtonu, gdzie mieszka do dziś. Jej artykuły ukazują się w Internecie i na płatnych portalach należących do Bloomberga, a także w angielskiej i polskiej edycji magazynu Bloomberg Businessweek.

Małgorzata Kochanowicz (właściwie: Ziółkowska) - absolwentka wydziału ekonomicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od urodzenia związana z Włocławkiem, gdzie aktualnie pracuje jako dyrektor wydziału kultury Urzędu Miasta.
W 2011 r. zadebiutowała powieścią kryminalną w stylu retro - "Latarnie umarłych". "Piramida śmierci" jest jej drugą publikacją książkową wydaną pod pseudonimem artystycznym - Kochanowicz.

Janusz Koryl - poeta, prozaik, autor kilkunastu zbiorów wierszy, zbioru reportaży o skazanych "Obłoki za kratami" i powieści: "Zegary idą do nieba", "Śmierć nosorożca" , "Pechowiec", "Sny", "Ceremonia", "Urojenie"; laureat licznych konkursów literackich. Po ukończeniu studiów na wydziale filologii polskiej przez 10 lat pracował jako polonista w jednym z rzeszowskich liceów, a w kolejnych latach zajmował się dziennikarstwem. W rzeszowskim Oddziale Telewizji Polskiej realizował dwa autorskie programy: "Telewizjer Literacki" i "Ulice Rzeszowa". Pisywał reportaże i przeprowadzał wywiady dla "Super Nowości" i "Wiadomości Podkarpackich". Od 2001 do 2003 r. pełnił funkcję rzecznika prasowego wojewody podkarpackiego. Obecnie pracuje jako urzędnik w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.
Swoje utwory publikował na łamach wielu pism literackich, m.in. "Twórczości", "Miesięcznika Literackiego", "Poezji", "Życia Literackiego", "Regionów", "Akcentu", "Tygodnika Kulturalnego", "Metafory", "Frazy", "Nowej Okolicy Poetów". Jako recenzent i krytyk literacki współpracował m.in. z "Nowymi Książkami", "Życiem Literackim", "Odrą", "Polonistyką", "Twórczością", "Okolicami". Jesienią 2015 roku ukazała się jego powieść pt. "Układ".

Dominik Kozar (ur. 1978r.) - absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, nauczyciel języka polskiego oraz historii w gimnazjum, od lat związany z Tomaszowem Mazowieckim. Jego pierwszą powieścią był political - fiction, którego akcję umieścił w II połowie XIX wieku w Królestwie Polskim. W 2014 roku wydał powieść kryminalną pt. "Likwidator'44".

Jan Paweł Krasnodębski - autor 30 książek, z których najbardziej znane, to powieści: "Kocia łapa" (2 wydania - 1983, 1988), "Odwyk" (3 wydania – 1989, 2002, 2009), "Martwy blues" (2 wydania – 1994, 2009), "Stokrotka" (4 wydania - 1997, 2002, 2003, 2009), "Zapach kobiety" (2009), "Taniec borderline" (2010) W swoim dorobku ma również 9 tomów wierszy, 3 zbiory opowiadań i 2 tomy dzienników.
Autor zajmuje się również pracą z ludźmi uzależnionymi lub mającymi problemy osobowościowe. Od 1983 roku jest abstynentem, wielokrotnie uczestniczył w treningach rozwoju osobowości w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie w grupach Jacka Santorskiego i Wojciecha Eichelbergera.

Jolanta Król - absolwentka politologii ze specjalnością dziennikarską Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przez kilka lat była prezesem Regionalnego Ośrodka Studenckiego KOCYNDER w Chorzowie, a jako dziennikarz współpracowała m.in. z ogólnopolskim tygodnikiem "ITD", "Gońcem Górnośląskim" oraz "Dziennikiem Zachodnim". Od roku 2003 jest kierownikiem literackim w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Jest autorką i wydawcą książki poświęconej aktorom i pracownikom Teatru Rozrywki - "Gwiazdy noszą tenisówki" - oraz autorką przekładu z języka słowackiego sztuk Igora Sebo - "Pomalu, a jeszcze raz!" oraz "Kamyk w bucie". W 2015 roku ukazała się jej książka "Dobrym aktorem można być wszędzie, czyli subiektywny portret Jacentego Jędrusika". Latem 2015 roku ukazała się jej powieść pt. "Notoryczna panna młoda".

Anna Kucharska (ur. 1987) - pochodzi z Rzeszowa, a obecnie mieszka w Nisku. Jest absolwentką politologii na Uniwersytecie Rzeszowskim. W 2011 roku została jedną z laureatek konkursu "Blogowe Dbajki", a rok później jej zwycięskie opowiadanie znalazło się w multimedialnym zbiorze "Wyjątkowe święta Kiko, Niko i Sokratesa". W 2014 roku ukazała się jej debiutancka powieść - "Całkiem dobra książka o miłości", a latem 2015 roku - powieść pt. "Numer telefonu".

Piotr Kulpa - człowiek orkiestra. Pisze wiersze, powieści, dramaty, piosenki. Frontman zespołu "meakulpa". Prowadzi amatorski teatr Trupa Propaganda. Mieszka w Bełchatowie, z żoną, córką i psem. Do tej pory wydał dwie powieści familijne: "Ciepełko" oraz "Hala i Bas", a w marcu i lipcu 2014 r. - dwa pierwsze tomy cyklu "Pan na Wisiołach" - "Mroczne siedlisko" i "Krzyk mandragory". Trzecia część cyklu pt. "Trzeba to zabić" ukazała się z końcem listopada 2014 roku.

Maciej Lewandowski debiutował w roku 2008 opowiadaniem "Sztuka umarłych" opublikowanym w antologii "Białe Szepty". Od tamtego momentu systematycznie pisze i publikuje swoje opowieści, m.in. w Grabarzu Polskim, Magazynie Fantastycznym, kwartalniku Brama. W 2013 zdobył nagrodę Nautilus za opowiadanie "Czarna Leliwa" opublikowane w Nowej Fantastyce nr 1/2012, wydanie specjalne. W marcu 2016 r. ukazał się jego thriller pt. "Splątanie".

Maciej Loter - absolwent studiów dziennikarskich, autor artykułów, reportaży i recenzji. W lutym 2016 r. wydał autobiograficzną książkę pt. "Chłopiec w czerwonej sukience". Pasjonat słowa pisanego i nałogowy czytelnik. Wyznawca zasady "mniej znaczy więcej". Prywatnie człowiek szczęśliwy i z każdym dniem coraz bardziej spełniony.

Tomasz Mackiewicz (ur. w 1979 w Pruszkowie) - absolwent UW, filolog, dziennikarz, doktor nauk humanistycznych. Do tej pory głównie autor i redaktor prac naukowych, między innymi monografii Norwida oraz książki poświęconej Franzowi Kafce. Od 2008 roku jest redaktorem kwartalnika "Tekstualia". W wolnym czasie czyta albo jeździ na rowerze. Mieszka w Brwinowie pod Warszawą. Jesienią 2015 roku ukazała się jego pierwsza powieść kryminalna pt. "Spowiedź", a kolejna pt. "Żart" jest zaplanowana na drugie półrocze 2016.

Joyce Maynard - była reporterką "New York Timesa", dziennikarką w kilku czasopismach, komentatorem radiowym. Wydała łącznie piętnaście książek, w tym powieść "To Die For" - sfilmowaną w 1995 r, z Nicole Kidman w roli głównej.
Książka "At Home in the World" - wspomnienia o jej związku z pisarzem J.D. Salingerem - trafiła na kilka list bestsellerów i została przetłumaczona na 9 języków.
Duży sukces odniosła jej powieść "Labor Day" ("Długi wrześniowy weekend"), która trafiła do księgarń w sierpniu 2009 roku i od razu zajęła czołowe miejsca na listach bestsellerów wiodących czasopism amerykańskich. Prawa do przekładu kupiło kilkanaście krajów. Znany hollywoodzki reżyser Jason Reitman, nominowany do Oscara za film W chmurach, rozpoczął pracę nad filmową wersją książki Maynard. Kolejna jej powieść - "The Good Daughters" - trafiła na rynek we wrześniu 2010 roku. Jej powieść biograficzna "At Home in the World" została przetłumaczona na dwanaście języków. W sierpniu 2013 r. ukazała się jej najnowsza powieść - "After Her".

Randy Susan Meyers - amerykańska pisarka, której debiutancka powieść "Córki mordercy" stała się światowym bestsellerem.
Randy Susan Meyers urodziła się i dorastała w Nowym Jorku. Zanim zajęła się pisarstwem była trenerką zajmującą się terapią rodzin dotkniętych przemocą. Początkowo pisała opowiadania drukowane w wielu czasopismach, aż wreszcie wydała pierwszą powieść, w której wykorzystała swoje doświadczenia zawodowe. Książka ukazała się w USA na początku 2010 roku i od razu stała się bestsellerem. Prawa do przekładu kupiło kilkanaście krajów.
Meyers jest także współautorką poradnika "Couples with Children". Aktualnie mieszka w Bostonie, wraz z mężem i dwiema córkami. Prowadzi zajęcia z kreatywnego pisania w Grub Street Writers Center w Bostonie.

Iwona Michałowska - urodzona w Poznaniu autorka, tłumaczka i redaktorka współpracująca z wiodącymi polskimi wydawnictwami. Napisała powieść fantasy dla dzieci - "Winniczek i uzurpatorzy" (Klub Fantastyki "Druga Era" 2007) oraz kilkanaście opowiadań drukowanych m.in. w Fenixie, Science Fiction i Nowej Fantastyce. Autorka kilkudziesięciu przekładów literackich z języka angielskiego i hiszpańskiego. Latem 2013 r. ukazał się jej debiut powieściowy - "Arkadia".

Agnieszka Miklis - pochodzi z Tarnowskich Gór. W życiu imała się różnych zajęć, między innymi szlifowała srebro. Zadebiutowała powieścią pt. "Wściekła skóra", która znalazła się w gronie nominowanych do nagrody wARTO, przyznawanej co roku przez wrocławską "Gazetę Wyborczą".
Obecnie mieszka wraz z mężem pod Wrocławiem i pracuje nad kolejną powieścią, zatytułowaną "Ślepe ryby".

Axel Munthe (1857 - 1949) - szwedzki lekarz i psychiatra, pisarz.
Studiował medycynę w Uppsali i w Paryżu, a następnie praktykował jako lekarz w Paryżu, Rzymie, Neapolu, Sztokholmie i innych europejskich miastach. Choć stał się modnych lekarzem ówczesnych elit, leczył także biednych, niejednokrotnie narażając swoje życie. W Neapolu pomagał tysiącom chorym na cholerę, a w Messynie ofiarom trzęsienia ziemi. Był także ogromnym miłośnikiem zwierząt, którymi się opiekował i dla których stworzył szpital. Od 1908 r. był nadwornym lekarzem szwedzkiej rodziny królewskiej, ale z czasem wycofał się z życia dworskiego i osiadł w zakupionej przez siebie willi San Michele na Capri. Po latach powrócił do Szwecji, gdzie powstało dzieło jego życia "Księga z San Michele".

Zbigniew T. Nowak - dziennikarz popularyzujący wiedzę z zakresu medycyny naturalnej, zdrowej diety i zdrowego stylu życia. Jest autorem kilkunastu książek, kilkuset artykułów poradniczych opublikowanych w poczytnych pismach krajowych oraz kilkuset audycji radiowych nadawanych w Polskim Radiu. Jako bliski współpracownik słynnego zielarza i zakonnika o. Grzegorza Sroki, zdobył praktyczną wiedzę z zakresu ziołolecznictwa i samoleczenia.

Maurycy Nowakowski (ur. w 1982 we Wrocławiu) - polski pisarz, biograf i dziennikarz. Autor biografii poświęconych Peterowi Gabrielowi i Philowi Collinsowi. Napisał również książki na temat zespołu Genesis i Steve'a Hacketta. W 2013 wydał powieść sensacyjną na temat korupcji w polskiej piłce nożnej - "Okrągły przekręt".
Współpracuje z portalem Mały Leksykon Wielkich Zespołów. Publikował na łamach magazynu "Lizard" oraz w portalach Kontury, Artrock.pl, Fabrica Librorum, Polskie kulturalne podziemie. W grudniu 2015 r. ukazała się jego powieść kryminalna pt. "Plagiat", która znalazła się wśród książek nominowanych do nagrody wARTO 2015, a także zdobyła Nagrodę Kryminalna Piła 2016 dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej roku 2015.

Robert Nowakowski - mieszkający w Krakowie prawnik, miłośnik literatury, podróży i wspinaczki skałkowej; napisał kilka opowiadań i powieści o zróżnicowanej tematyce; "Człowiek z sową" jest jego debiutem powieściowym.

Romuald Pawlak - urodził się w 1967 roku w Sosnowcu; polski pisarz, autor powieści i opowiadań fantastycznych oraz książek dla dzieci. Debiutował w 1987 roku w czasopiśmie "Na Przełaj" opowiadaniem Deborah i stukający wiatr. W latach 90. współpracował z magazynem "Fenix". Publikował również w "Nowej Fantastyce", "Magii i Mieczu", "Click! Fantasy" oraz "Science Fiction", a także w "Gazecie Wyborczej".
W roku 2003 nakładem Agencji Wydawniczej Runa ukazała się jego pierwsza powieść - Inne okręty, a w 2004 - Rycerz bezkonny. Kolejne książki wydał w Fabryce Słów: powieści Czarem i smokiem (2005), Wojna balonowa (2006), Smocze gniazdo (2008), zbiory opowiadań Wilcza krew, smoczy ogień (2006) i Bo to jest wojna, rzeź i rąbanka (2007).
Ma w swoim dorobku również powieści Armia ślepców (Red Horse, 2007) i Cabezano, król karłów (Videograf, 2010) oraz cztery książki dla dzieci i młodzieży, w tym Miłkę z Czarnego Lasu, uhonorowaną nagrodą Polskiej Sekcji IBBY w roku 2008 oraz Czapkę Holmesa, nominowaną w roku 2010 do nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.

Przemysław Piotrowski - urodzony w 1982 roku w Zielonej Górze, gdzie mieszka z żoną Kasią i synem Jakubem. Były dziennikarz sportowy, a potem śledczy w "Gazecie Lubuskiej". Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, studiował również na uczelniach w Hiszpanii i USA. Obecnie pracuje w branży naftowej w Norwegii. Pasjonat sportu, podróży, geografii i historii. Wychowany na Stephenie Kingu, Grahamie Mastertonie i Bernardzie Cornwellu, choć absolutny numer jeden to saga "Imperator" Conna Igguldena.
W lipcu 2015 roku zadebiutował thrillerem pt. "Kod Himmlera", a w czerwcu 2016 r. ukaże się jego kolejny thriller - "Droga do piekła".

Wiktoria Płatowa - pseudonim literacki Wiktorii Jewgieniewny Sołomatinej, pisarki z Sankt Petersburga. Na początku lat 90. ukończyła wydział pisania scenariuszy Wszechzwiązkowego Państwowego Instytutu Filmowego. Z powodu zapaści rodzimej kinematografii jej zawód okazał się mało przydatny, więc postanowiła zająć się pisarstwem. W ciągu czterech miesięcy powstał rękopis pierwszej powieści, którą udało się zainteresować duże rosyjskie wydawnictwo EKSMO. Tak rozpoczęła się literacka kariera popularnej autorki, która zdobyła uznanie w Rosji i w kilku krajach europejskich. Parę lat współpracy z wydawnictwem EKSMO zaowocowało 11 powieściami.
Na motywach dwóch swoich opowiadań Płatowa napisała scenariusze do seriali telewizyjnych.
Z początkiem roku 2002 podjęła współpracę z wydawnictwem Astriel. Rozstanie z EKSMO zakończyło się skandalem i procesem sądowym o naruszenie praw autorskich, po tym jak ten wydawca wypuścił na rynek jedną z jej książek bez umowy oraz książkę innego autora sygnowaną nazwiskiem Płatowej.
Aktualnie ma na koncie 18 tytułów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ok. 25 mln. egz.

Marta Płusa - kobieta, blogerka, pisarka, warszawianka. W swoich tekstach wydaje wojnę stereotypom myślowym o kobietach. Niegdyś pracowała w redakcji Gentleman oraz Imperium Kobiet. Obecnie jest dziennikarką IK Mag, a także prowadzi bloga o równouprawnieniu seksualnym. Zimą 2015 zadebiutowała powieścią "Seks i inne choroby cywilizacyjne".

Łukasz Radecki - pisarz, muzyk, redaktor, nauczyciel; publikował w prasie, Internecie i antologiach; jest zastępcą redaktora naczelnego serwisu Horror Online, od lat recenzuje książki także dla Grabarza Polskiego, h.p.lovecraft.pl, Dzikiej Bandy, a ostatnio na własnej stronie. Autor zbioru opowiadań "Kraina bez powrotu: Opowieści Niesamowite", cyklu "Bóg Horror Ojczyzna" i współautor zbiorów opowiadań "Lek na lęk" (z Kazimierzem Kyrczem) i "Pradawne zło" (z Robertem Cichowlasem). Zrealizował także muzykę do kilku horrorów, gier i serialu Oblicza mroku. W kwietniu 2015 r. ukazała się w Videografie powieść grozy pt. "Miasteczko", napisana wspólnie z Robertem Cichowlasem.
"Miasteczko" zdobyło nominację w plebiscycie Książka Roku 2015 serwisu Lubimy Czytać, a także nagrodę Złoty Kościej 2015 w kategorii Najlepszy Horror Roku 2015 w plebiscycie organizowanym przez portal Kostnica. Najnowsza powieść Łukasza Radeckiego to "Zombie.pl" (Zysk i s-ka, 2016) - napisana z Robertem Cichowlasem.

Michelle Richmond - urodziła się w Demopolis, w Alabamie. Jest autorką pięciu książek, włącznie z bestsellerem "New York Timesa" Rok we mgle, który został uznany przez "Library Journal's" najlepszą książką roku 2007. Jej eseje i opowiadania ukazywały się w licznych czasopismach: "Glimmer Train", "Playboy", "Oxford American", "The Believer", "Salon" oraz "The Kenyon Review" i "The Missouri Review".
Richmond jest absolwentką Uniwersytetu w Miami, prowadziła zajęcia z kreatywnego pisania na Uniwersytecie w San Francisco, w California College of the Arts, w St. Mary's College of Moraga oraz na Uniwersytecie Bowling Green State.
Rok we mgle był bestsellerem w USA i w Niemczech, został wydany na Węgrzech i w Holandii, kolejne wydania planowane są w sześciu innych językach. Trwają prace nad ekranizacją powieści, prowadzone przez Newmarket Films. Równie dobrze została przyjęta jej ostatnia książka - Never You Knows (Nikt kogo znasz), do której prawa zakupiły: Wielka Brytania, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Węgry, Rosja.
W 2010 r. wydała powieść "Dream of the Blue Room", a w lutym 2014 r. ukaże się jej najnowsza powieść - "Golden State".

Piotr Rozmus urodził się 27 kwietnia 1983 roku w Koszalinie. Ukończył doradztwo psychospołeczne oraz socjologię stosowaną na Uniwersytecie Szczecińskim, a także profilaktykę społeczną i resocjalizacyjną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Debiutancka powieść autora, krwawy thriller "Bestia" (Videograf 2014), została ciepło przyjęta przez czytelników i nominowana do nagrody ZŁOTY KOŚCIEJ 2014 w kategorii najlepszy thriller roku. Zimą 2015 r. ukazał się kolejny thriller Piotra Rozmusa - "Kompleks Boga" - nominowany w plebiscycie Książka Roku 2015 serwisu Lubimy Czytać.
Piotr Rozmus mieszka w malowniczym Szczecinku. Lubi aktywny wypoczynek. Oprócz czytania, pisania i pracy czas zajmuje mu uprawianie sportu.

Mirosław Salski - mieszkający w Szczecinie dziennikarz telewizyjny, nauczyciel akademicki (dziennikarstwo i film dokumentalny), autor zbioru opowiadań "Lato oszustów", powieści obyczajowej "Między słowami" oraz powieści kryminalnych "Muzeum falsyfikatów" i "Wielbłąd przy bramie".

Martyna Senator - ukończyła informatykę i ekonometrię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Na co dzień jest jednym z wielu trybików w międzynarodowej korporacji. Pisze niezależnie od pory dnia i nocy, a zamiast kwiatów woli dostawać długopisy. Jest zodiakalnym lwem, ale wie, co to pokora. Przyjmuje konstruktywną krytykę pod adresem: ms.autor.kontakt@gmail.com.
Wiosną 2015 roku wydała debiutancką powieść pt. "Kiedy wolność mówi szeptem", a w lutym 2016 r. powieść "Ósmy kolor tęczy". W maju 2016 r. ukaże się jej kolejna powieść - "Kiedy zgasną gwiazdy".

Lionel Shriver, właściwie Margaret Ann Shriver - urodziła się 18 maja 1957 roku w Północnej Karolinie. Dorastała w bardzo religijnej rodzinie; jej ojciec był pastorem kościoła prezbiteriańskiego. Mając 15 lat, zmieniła swoje imię, bo - jak twierdzi - "lepiej jej to brzmiało". Studiowała na Columbia University. Mieszkała w Nairobi, Bangkoku, Belfaście, a obecnie mieszka w Londynie. Jako dziennikarka współpracuje z "The Guardian", "The Wall Street Journal" i "The Independent".
W 2005 roku zdobyła prestiżową nagrodę Orange Prize za swą siódmą powieść - We Need to Talk about Kevin (Musimy porozmawiać o Kevinie). Jej wcześniejsze powieści to: The Female of the Species (1986), Checker and the Derailleurs (1987), Ordinary Decent Criminals (1990), Game Control (1994), A Perfectly Good Family (1996), Doubt Fault (1997). W 2007 r. wydała powieść "The Post-Birthday World", a w 2010 r. - "So Much for That", która była nominowana do National Book Award. W 2012 r. ukazała się jej powieść "The New Republic", a w 2013 r. - "Big Brother", inspirowana chorobliwą otyłością jednego z jej braci.

Magda Skubisz - urodziła się i mieszka w Przemyślu. Pod koniec lat 90 uczęszczała do wyjątkowo obmierzłej szkoły średniej, opisanej później w książce "LO Story". W 2003 roku ukończyła Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, a obecnie pracuje w szkole muzycznej jako nauczyciel emisji głosu.
Autorka cyklu powieści o licealistach z Przemyśla, który tworzą: "LO Story", "Dżus&dżin" i "Chałturnik". W roku 2010, z rekomendacji Marka Nowakowskiego, Magda Skubisz znalazła się w gronie dziesięciu polskich autorów nominowanych do Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza (powieść "Dżus&dżin"). Angielski scenariusz na podstawie "LO Story", powstały przy współpracy z firmą producencką AMP Polska w 2013 r., zakwalifikował się do finału "European Film Market/Share Your Slate".

Magda Skubisz&Daniel Lipiec - Rękawiczki - Joanna Zagdańska cover »

Przemysław Słowiński - urodził się 4 kwietnia 1959 r. we Wrocławiu. Z wykształcenia jest prawnikiem, chociaż z powodu chronicznej awersji do prawników nie przepracował w wymienionym zawodzie nawet jednego dnia. Pracował natomiast jako górnik, protokolant, kierowca, barman i robotnik rolny. Był malarzem, ochroniarzem, kick-bokserem, prezesem przedsiębiorstwa turystycznego, współwłaścicielem jednej z największych w Polsce firm handlowych, agentem ubezpieczeniowym, sprzątał ulice, mył okna i wykonywał jeszcze wiele innych ciekawych oraz mniej ciekawych zawodów. Mieszkał na stałe we Wrocławiu, Eindhoven, Czelabińsku, a obecnie w Katowicach.
Zanim podjął współpracę z Videografem, napisał: "Zawodowcy" (wspólnie z Janem Skotnickim), "Kask", "Sekrety szulerów", "Prospekt", "Bestia. Historia Mike`a Tysona", "Tygrys Opowieść o Jacku Dempseyu", "Największy. Opowieść o Muhammadzie Alim", "Benedykt XVI", "Tajemnice karcianych oszustów".
W Videografie ukazało się kilkanaście jego książek, z których największy sukces odniosły: "Władca piorunów", "Bohaterowie i zdrajcy", "Słynne agentki", "Uciekinier", "Ojciec chrzestny", "Kamienne biografie". Najnowsza książka - "Bracia Kliczko" - ukazała się zimą 2016, a kolejna - "Karawana renegatów" - jest zaplanowana na czerwiec 2016.

Jill Smolinski - amerykańska pisarka i dziennikarka współpracująca z redakcją "Vogue", "Harper´s Bazaar" i "Mademoiselle". Jako prozaik zadebiutowała w 2002 roku powieścią Flip-Flopped (Życie do góry nogami), która trafiła na czołowe miejsca list bestsellerów w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Oprócz zbioru opowiadań i bestsellerowej powieści Next Thing on My List (Następna rzecz na liście) ma w swoim dorobku kilka poradników o sztuce origami oraz o sposobach spędzania czasu wolnego. Następna rzecz na liście ukazała się w kilkunastu krajach, a prawa filmowe (jeszcze przed wydaniem książki!) kupił New Line Cinema; producentem jest Wendy Finerman, która produkowała takie hity jak Forrest Gump czy Diabeł ubiera się u Prady.
Autorka wraz ze swym 14-letnim synem mieszka w południowej Kalifornii.
W marcu 2013 r. wydała swą trzecią powieść - "Objects of My Affection".

Marek Stelar - architekt, majsterkowicz, miłośnik kryminałów, horrorów, muzyki elektronicznej XX wieku, squasha i wybrzeża Bałtyku. Zafascynowany Berlinem i starym Szczecinem. W styczniu 2015 roku zadebiutował powieścią kryminalną pt. "Rykoszet", a w październiku 2015 roku ukazała się kolejna powieść z cyklu o komisarzu Krugłym, zatytułowana "Twardy zawodnik", która zdobyła nagrodę Złoty Kościej 2015 w kategorii Najlepszy Kryminał Roku 2015 w plebiscycie organizowanym przez portal Kostnica.
Następna powieść z tego cyklu pt. "Cień" jest zaplanowana na maj 2016.

Andrzej Swat - scenarzysta i reżyser filmowy, autor cyklu o komisarzu Groszu, który tworzą powieści "Syn Marnotrawny", "Zapłać im proszę", "Czwarta śmierć świętej Doroty". Seria Grosz jest rozwinięciem pomysłu fabularnego, na podstawie którego Telewizja Polska zrealizowała serial pt. "Mrok".

Licia Troisi - urodziła się w 1980 roku w Rzymie. Pracuje jako astrofizyk w rzymskim Obserwatorium. Jako 6-letnie dziecko napisała swoje pierwsze opowiadanie, a w wieku 10 lat - pierwszą powieść. Mając 21 lat, zaczęła pisać pierwszą trylogię - Cronache del Mondo Emerso (Kroniki Świata Wynurzonego), którą wydało największe włoskie wydawnictwo Mondadori. Wszystkie części trylogii znalazły się w pierwszej dziesiątce bestsellerów fantasy we Włoszech, wyprzedzając nawet Harry'ego Pottera, a prawa do przekładu nabyło kilkanaście krajów. Jeszcze większe sukcesy odniosła jej kolejna trylogia Le Guerre del Mondo Emerso (Wojny Świata Wynurzonego). W roku 2010 na polski rynek trafiła nowa trylogia - La ragazza drago (Dziedziczka smoka), a w pierwszym półroczu 2011 - "Leggende del Mondo Emerso" ("Legendy Świata Wynurzonego").
W 2008 roku wydała powieść "The Damneds from Malva", a w 2011 r. powieść "I Regni di Nashira".

Sylwia Trojanowska - mówi o sobie, że jest marzycielką twardo stąpającą po ziemi. Kiedy nie pisze, spełnia się jako trener biznesu i coach. Jest absolwentką studiów biznesowych. Pasjonują ją góry, muzyka filmowa, dobra książka, teatr i aktywny wypoczynek. Uwielbia podróże po Polsce i po Italii.
Razem z mężem i synem mieszka w Szczecinie, na skraju Puszczy Bukowej.
Latem 2015 roku zadebiutowała powieścią pt. "Szkoła latania". Zimą 2016 roku ukazała się powieść pt. "Blisko chmur", która kontynuuje wątki zapoczątkowane w "Szkole latania".

Helene Tursten - urodzona w 1954 roku, bestsellerowa pisarka szwedzka, autorka serii powieści kryminalnych o sympatycznej inspektor Irene Huss. Porównywana do Henninga Mankella i P. D. James pisarka odniosła ogromny sukces w swym rodzimym kraju i za granicą.
Niemieckie wydania jej powieści przekroczyły nakład 1,5 mln. egzemplarzy. Sześć tytułów serii zostało sfilmowanych przez Illusion Film (Szwecja). Emisja tych filmów w niemieckiej telewizji odnotowała rekordową oglądalność. Prawa do książek Tursten zakupiły: Dania, Anglia, Niemcy, Norwegia, Finlandia, Hiszpania, Czechy, Francja, Polska, USA, Holandia, Turcja. Trzy z jej powieści ukazały się na rynku amerykańskim, gdzie zyskały bardzo dobre recenzje (m.in. "Publishers Weekly"). Dwóch amerykańskich producentów filmowych zainteresowało się prawami do jej książek.
Na początku 2011 roku Helene Tursten została nominowana do prestiżowej francuskiej nagrody literackiej - Prix SNCF du polar.

J. R. Ward (Jessica Rowley Pell Bird) - urodziła się w 1969 roku w Massachusetts (New England, USA). Zaczęła pisać jako dziecko - pamiętniki oraz krótkie opowiadania. Latem, przed pójściem do college'u (Smith College) napisała swoją pierwszą powieść (romans). W kolejnych latach pisała regularnie, ale dla siebie.
Po ukończeniu studiów prawniczych w Albany Law School rozpoczęła pracę w służbie zdrowia w Bostonie i przez wiele lat była szefem personelu w jednym z najważniejszych naukowych centrów medycznych w kraju - Beth Israel Deaconness Medical Center.
W 2001 roku wyszła za mąż za Johna Neville'a Birda Blakemore'a III. Mąż zachęcił ją, aby spróbowała wydać swoje rękopisy. W 2002 roku znalazła agenta i zadebiutowała na rynku romansem Leaping Hearts. Później wydała kilka powieści: Heart of Gold, An Unforgettable Lady, An Irresistible Bachelor; The Moorehouse Legacy Series: Beauty and the Black Sheep, His Comfort and Joy, From The First, A Man in a Million; The O'Banyon Brothers Series: The Billionaire Next Door.
W 2005 roku ukazał się wydany pod pseudonimem J.R.Ward Dark Lover (Mroczny kochanek), rozpoczynający serię Black Dagger Brotherhood (Bractwo Czarnego Sztyletu), którą tworzy 9 powieści z pogranicza horroru i romansu.
J. R. Ward należy obecnie do najbardziej popularnych i podziwianych autorek romansów paranormalnych. Od paru lat gości na czołowych miejscach amerykańskich i europejskich list bestsellerów. Seria Bractwo Czarnego Sztyletu przyniosła jej kilka ważnych nagród literackich i czołowe miejsca na amerykańskich i europejskich listach bestsellerów. Równie entuzjastycznie została przyjęta jej nowa seria - Fallen Engels (Upadłe anioły), która obecnie liczy pięć tomów.

Andrzej Wardziak - Skorpion urodzony w 1985. Z wykształcenia tłumacz oraz reżyser, aktualnie zamieszkujący warszawski Ursynów. Wielki pasjonat kawy, tuszu pod skórą, dziwnej muzyki i horroru - czego dowodzi w swoich książkach. Debiutował w 2013 roku powieścią pt. "Infekcja". Jesienią 2015 roku ukazała się jego powieść grozy pt. "Siódma dusza", wyróżniona nagrodą Złoty Kościej 2015 w kategorii Najlepsza Okładka Roku 2015 (projekt Dariusza Kocurka) w plebiscycie organizowanym przez portal Kostnica.

Elwira Watała - urodziła się w Rosji; ukończyła Politechnikę w Charkowie i Uniwersytet Warszawski, doktoryzowała się z zakresu filologii rosyjskiej w Uniwersytecie Śląskim, a habilitowała w Uniwersytecie Moskiewskim. Od lat mieszka i pracuje w Gliwicach. Wraz z Wiktorem Woroszylskim opracowała monografię "Życie Sergiusza Jesienina". Jest autorką opublikowanych po rosyjsku książek: "Grigorij Rasputin bez mitów i legend", "Miłosne igraszki rosyjskich caryc", "Wielcy rogacze", "Wielkie kochanki".
W języku polskim wydała: "Miłosne igraszki rosyjskich caryc", "Cuchnący Wersal", "Wielcy zboczeńcy", "Carskie Polki", "Wielkie nimfomanki", "Odcięte głowy władców", "Seks w królewskich alkowach", "Mój chory de Sade", "Sodomici", "Córka Stalina", "Kobiety wokół Stalina". W maju 2016 r. ukaże się nowa książka z cyklu "Geje i lesbijki".

Monika Witkowska - podróżniczka, pilotka wycieczek i pisząca o podróżach dziennikarka. Odwiedziła około 150 krajów na wszystkich kontynentach, przy czym jej ulubioną formą poznawania świata są spontaniczne wyprawy, często w pojedynkę, lokalnymi środkami lokomocji albo autostopem. Rejonami, które najchętniej odwiedza, są kraje islamu (zwłaszcza Turcja, Oman i Algieria) oraz Ameryka Południowa. Pasję podróżowania łączy z różnymi hobby, takimi jak żeglarstwo morskie (opłynęła Przylądek Horn, uczestniczyła w rejsach przez Atlantyk i Pacyfik), wspinaczka wysokogórska (zdobyła wiele szczytów w Alpach, na Kaukazie, w Andach i Himalajach), a także nurkowanie, windsurfing, narciarstwo czy sporty powietrzne (zaliczyła kurs spadochronowy i paralotniarski).

Marek Żelkowski (ur. 11 grudnia 1964 w Bydgoszczy) - pisarz, scenarzysta radiowy oraz dziennikarz (członek Krajowego Klubu Reportażu). Absolwent kierunku nauki społeczne na WSP w Bydgoszczy (obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) specjalizujący się w religioznawstwie. Współpracuje z kilkoma ogólnopolskimi miesięcznikami. Marek Żelkowski napisał scenariusze do blisko pięćdziesięciu wyemitowanych słuchowisk radiowych (kryminał, sensacja, fantastyka), a ponadto jest kontynuatorem cyklu powieściowego "Pan Samochodzik" (opublikował siedem książek pod pseudonimem Marek Żelech) oraz autorem pięciu innych tomów prozy. W 2014 roku wydał powieść kryminalną pt. "Kot z Chesire".

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera,
aby być na bieżąco informowanym
o zapowiedziach, nowościach
i promocjach oraz korzystać
ZE SPECJALNEGO RABATU


POLECAMY
TOP 10

  Joanna Jax Zemsta i przebaczenie. Narodziny gniewu Joanna Jax
Zemsta i przebaczenie. Narodziny gniewu
  Sylwia Trojanowska Szept wiatru Sylwia Trojanowska
Szept wiatru
  Joanna Jax Saga von Becków Joanna Jax
Saga von Becków
  Weronika Łęcka Dziennik perfekcyjnej pani domu 2017. Ponad 1000 porad na każdą okazję Weronika Łęcka
Dziennik perfekcyjnej pani domu 2017. Ponad 1000 porad na każdą okazję
  Joanna Jax Dziedzictwo von Becków (dodruk 2015) Joanna Jax
Dziedzictwo von Becków (dodruk 2015)
  Piotr Rozmus Przebudzenie Piotr Rozmus
Przebudzenie
  Małgorzata Falkowska Gorzej być (nie) może Małgorzata Falkowska
Gorzej być (nie) może
  Piotr Rozmus Bestia (wydanie 2016) Piotr Rozmus
Bestia (wydanie 2016)
  Piotr Rozmus Kompleks boga (wydanie 2016) Piotr Rozmus
Kompleks boga (wydanie 2016)
  Aneta Krasińska Odroczone nadzieje Aneta Krasińska
Odroczone nadzieje
 

POLECAMY

Wydawnictwa Videograf SA
w Google+
  na YouTube

Instagram2013 Copyright by Wydawnictwa VIDEOGRAF S.A.