Wydawnictwa VIDEOGRAF SA
| Edupedia.pl - ENCYKLOPEDIA ON-LINE |
wydawnictwo
Strona główna | Videograf - edukacja | Aktualności | O nas | W mediach | O autorach | Do pobrania | Dystrybucja | Współpraca | Kontakt | Regulamin

KATALOG KSIĄŻEK


     
          wyszukiwanie zaawansowane »


      PEŁNA OFERTA

      ZAPOWIEDZI

PROMOCJEMałgorzaty Jędrzejek Przygoda z komputerem. Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej, kl. 6
Małgorzaty Jędrzejek
Przygoda z komputerem. Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej, kl. 6
19.90 zł  14.93 zł

Weronika Łęcka Dziennik perfekcyjnej pani domu 2015
Weronika Łęcka
Dziennik perfekcyjnej pani domu 2015
14.90 zł  7.45 zł

Piotr Kulpa Pan na Wisiołach Tom 3. Trzeba to zabić
Piotr Kulpa
Pan na Wisiołach Tom 3. Trzeba to zabić
34.90 zł  24.43 zł

Przemysław Słowiński Sprawa Dreyfusa i inne słynne procesy
Przemysław Słowiński
Sprawa Dreyfusa i inne słynne procesy
39.90 zł  27.93 zł

Stefan Darda Opowiem ci mroczną historię. Zbiór opowiadań grozy
Stefan Darda
Opowiem ci mroczną historię. Zbiór opowiadań grozy
34.90 zł  24.43 zł

Olga Haber Oni
Olga Haber
Oni
26.90 zł  18.83 zł

Piotr Kulpa Pan na Wisiołach. Krzyk mandragory
Piotr Kulpa
Pan na Wisiołach. Krzyk mandragory
32.90 zł  23.03 zł

Marek Żelkowski Kot z Cheshire
Marek Żelkowski
Kot z Cheshire
29.90 zł  8.97 zł


Pierwszy   Poprzedni      Następny   Ostatni  


   PEŁNA OFERTA PROMOCJI »
Videograf.TV


Joanna Jax "Zemsta i przebaczenie"

  Przemysław Słowiński "Żołnierze Wyklęci. Sześciu z tysiecy"

Nowa powieść Joanny Jax - "Zemsta i przebaczenie"

Zwiastun cyklu powieściowego Magdy Skubisz

Warszawskie Targi Książki 2016 - Wydawnictwa VIDEOGRAF SA

Grzegorz Gajek "Malowidło" (trailer)

NOWOŚĆ - Piętno von Becków

Promocja powieści Grzegorza Filipa "Miłość pod koniec świata"

Suplement dla czytelników-melomanów
Magda Skubisz & Daniel Lipiec
w niechałturniczej piosence "Rękawiczki"


Waga - Quasi | Utwór inspirowany najnowszą powieścią Basiury

WAGA | Basiura - Wywiad dla zetChilli

Przeliczeni - poradnik najemcy

Telewizja ŚTM - Rozmowy Prowincjonalne: Adam Jaźwiecki

Wywiad ze Stefanem Dardą

Horror rodem z Podkarpacia - Stefan Darda

 
WSZYSTKIE FILMY »

Autorzy

Piotr Adamczewski - absolwent polonistyki UW, dziennikarz, krytyk kulinarny "Polityki". Autor kilku książek kucharskich: "Wielki świat od kuchni", "Rodaku, czy ci nie żal" , "Krwawa historia smaku" współautor siedmiu przewodników po restauracjach Warszawy i okolic pt. Za stołem. Zwiedził jako reporter niemal wszystkie kontynenty (z wyjątkiem Australii), wszędzie zaglądając do kuchni i zaprzyjaźniając się z kucharzami. Gotuje od 30 lat. Skończył kurs sommellierów w Bordeaux. Pracował jako reporter w nieistniejącym już "Sztandarze Młodych". Potem był sekretarzem redakcji w tygodniku "Kulisy" i tygodniku "Kultura", a od 1994 roku w tygodniku "Polityka", gdzie prowadzi również rubrykę Za stołem.

Pieter Aspe (ur. 1953) - pseudonim literacki belgijskiego pisarza Pierra Aspelaga. Napisał 25 powieści kryminalnych, które osiągnęły łączny nakład prawie 2 mln. egzemplarzy. Aspe jest najbardziej popularnym autorem kryminałów we Flandrii. Aktualnie nakład startowy każdej z jego nowych książek wynosi 70 000 egz. Aspe był trzykrotnie nominowany do nagrody im Herculesa Poirot, którą zdobył w 2001 roku za powieść Zoenoffer. Belgijska telewizja zakupiła prawa do 10 tytułów serii, a wyprodukowany serial wyemitowała we Flandrii, Holandii i Niemczech. We Francji książki Petera Aspe wydaje prestiżowe wydawnictwo Albin Michel, a nakład startowy każdego tytułu tego autora wynosi tam 50 000 egz. Duże sukcesy odnosi także we Włoszech, gdzie krótko po wydaniu trafił na listy bestsellerów. Powieści Aspe zostały także wydane w Holandii, Niemczech, Brazylii, Portugalii, Czechach, RPA, Hiszpanii.

Bartłomiej Basiura (ur. 1991) - pochodzący ze Śląska pisarz młodego pokolenia, absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor powieści kryminalnych: "Zamknięta prawda", "Hipnoza", "Uczeń Carpzova", "Waga". W czerwcu 2016 ukaże się powieść pt. "Reset" - druga część cyklu zapoczątkowanego przez "Wagę".
Niekonwencjonalnie tworzy fabułę, wprowadzając elementy romansu oraz political fiction z perspektywy kilku głównych postaci. Prywatnie pasjonat podróży, fotografii oraz islandzkich brzmień muzyki.


Wojciech Bauer (ur. 1954 w Ełku) - polski pisarz. Od 1973 roku mieszka w Gliwicach. Ukończył Politechnikę Śląską i MBA w dziedzinie zarządzania. Bankowiec, ekspert od badania rynku stali. Debiutował w 1991 roku powieścią fantasy Wieża Życia (Krajowa Agencja Wydawnicza), po czym zamilkł na 14 lat. W roku 2005 powrócił powieścią Ayantiall (Wydawnictwo GAM), tworzącą wraz z Wieżą Życia dylogię Dzieje Loinu. W 2007 ukazała się powieść Zapach trzciny (Wydawnictwo Literackie Semper) inspirowana biografią autora. W kwietniu 2013 ukazały się dwie kolejne powieści Wojciecha Bauera: Spowiednik rzeczy i Wszystkie nieba. W marcu 2016 trafił do księgarń jego thriller pt. "Pora chudych myszy".

Julia Bernard (ur. 1972) - z wyglądu niepodobna dokładnie do nikogo, z wykształceniem niepotrzebnym jej do niczego. Lubi, szanuje i karmi się szeroko rozumianą popkulturą, z radością konstatując, że wszystko, co już było, można zawsze opowiedzieć w nowy sposób. Prywatnie - zwolenniczka hedonizmu kontrolowanego, eskapizmu stosowanego, narciarstwa całorocznego oraz kawy w każdej ilości. W 2014 roku wydała pierwszą część cyklu "Czarownice z Wolfensteinu" - "Pierścień i sito", a wiosną 2015 roku - drugą cześć - "Wstęga i kamień". Na jesień 2015 jest planowane wydanie trzeciego tomu cyklu.

Anna Bichalska - urodzona w 1983 roku na skraju Podlasia, w miasteczku mlekiem płynącym, gdzie czerwony wilk (bez Czerwonego Kapturka) przemyka wśród drzew. Obecnie mieszka w Ełku. Lubi (prawie) wszystko, co czworonożne i kudłate, gitarowe brzmienia oraz klasykę baśni i grozy. Dotychczas publikowała opowiadania w "Esensji" i "Fahrenheicie" oraz miniatury na portalu Szortal.com i w dwóch antologiach krótkich form literackich. Zadebiutowała powieścią fantasy pt. "Czarci Most".

Max Bilski - urodził się w Bielsku-Białej, gdzie nadal mieszka. Od wielu lat związany jest z dziennikarstwem. Jako reporter był współpracownikiem tytułów lokalnych i krajowych. Obecnie, od ponad roku, w mediach publikuje już tylko sporadycznie, poświęcając się pisaniu kryminałów. Zadebiutował w 2015 roku cyklem Podróże ze Śmiercią, w którym ukazały się trzy powieści: "Hotel w Lizbonie", "List z Watykanu" oraz "Dubrownik, czyli zgon do poduszki". Wiosną 2016 r. ukażą się kolejne dwie części cyklu: "Wielka draka w Londynie" i "Podarunek z Teksasu". Zimą 2016 r. ukazał się thriller Max Bilskiego pt. "Zła krew".

Katarzyna Bonda - zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną "Sprawa Niny Frank", nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jest to pierwsza część cyklu przygód Huberta Meyera, detektywa i pierwszego książkowego profilera w polskiej literaturze kryminalnej. Drugie, zmienione wydanie tej powieści ukazało się pod tytułem "Dziewiąta runa".
W 2008 roku wydała "Polskie morderczynie" oraz "Zbrodnię niedoskonałą" napisaną wspólnie z komisarzem Bogdanem Lachem. W 2010 roku wydała kolejną powieść kryminalną o policyjnym profilerze - "Tylko martwi nie kłamią", a w 2012 r. - "Florystkę".
Z wykształcenia jest dziennikarką - pracowała m.in. w "Super Expressie", "Newsweeku", "Wprost", a obecnie pisze również scenariusze filmowe. Wraz z grupą pisarzy prowadzi szkołę kreatywnego pisania i agencję usług pisarskich - MASZYNA DO PISANIA.


Massimo Carlotto - popularny pisarz włoski, autor kilkunastu powieści kryminalnych.
Zanim rozpoczął karierę pisarską, był przez kilka lat uwikłany w sprawę kryminalną. W 1976 r. znalazł zwłoki pewnej studentki w jej mieszkaniu i wkrótce potem został oskarżony o jej zamordowanie. Rozpoczął się proces, w trakcie którego nie udało mu się dowieść swojej niewinności. Został wprawdzie uwolniony z braku dostatecznych dowodów, jednak sąd rewizyjny w Wenecji skazał go na 18 lat więzienia. Carlotto uciekł do Paryża, a następnie do Meksyku. Trzy lata później został aresztowany przez meksykańską policję i deportowany do Włoch, gdzie trafił do więzienia. W 1989 r. sąd apelacyjny zarządził wznowienie procesu. Powtórzył się scenariusz z poprzedniego procesu: najpierw został uznany za niewinnego, ale sąd rewizyjny utrzymał w mocy wyrok 18 lat więzienia. Naciski opinii publicznej były tak duże, że w 1993 roku wyrok został zawieszony, a następnie prezydent republiki udzielił skazanemu aktu łaski. W sumie Carlotto 5 lat się ukrywał i 7 lat spędził w więzieniu.
Po uwolnieniu rozpoczął nowe życie. Napisał książkę "Uciekinier", nawiązującą do jego własnej biografii. Potem rozpoczął serię powieści o detektywie bez licencji - Marcu Burrati. W 2002 roku otrzymał nagrodę za Najlepszy Włoski Kryminał Roku. Obecnie mieszka na Sardynii. Napisał kilkanaście powieści, które sprzedają się w ogromnych nakładach. Większość z jego książek zostało przetłumaczonych na obce języki, a kilka z nich zostało sfilmowanych.


Robert Cichowlas - pisarz i redaktor; publikował w prasie, Internecie i w antologiach. W roku 2009 podjął współpracę z Jackiem M. Rostockim, w efekcie czego powstała antologia "Sępy" (Fabryka Słów, 2009), natomiast w 2010 roku zaczął pisać do spółki z Kazimierzem Kyrczem - ich ostatnie dzieła to powieści: "Koszmar na miarę" (Grasshopper, 2010) i "Efemeryda" (Oficynka, 2011). Wraz z Piotrem Pocztarkiem napisał obszerną biograficzno-beletrystyczną pozycję o Grahamie Mastertonie, zatytułowaną "Masterton. Opowiadania. Twarzą w twarz z pisarzem" (Albatros, 2011). W swoim dorobku ma także powieść "Szósta era" (Replika, 2011), zbiór opowiadań "Wylęgarnia" (Forma, 2013), "Pradawne zło" (trzy nowele, napisane z Łukaszem Radeckim) (Replika, 2014). W kwietniu 2015 r. ukazała się powieść grozy pt. "Miasteczko", napisana wspólnie z Robertem Cichowlasem. "Miasteczko" zdobyło nominację w plebiscycie Książka Roku 2015 serwisu Lubimy Czytać, a także nagrodę Złoty Kościej 2015 w kategorii Najlepszy Horror Roku 2015 w plebiscycie organizowanym przez portal Kostnica. Najnowsza powieść Roberta Cichowlasa to "Zombie.pl" (Zysk i s-ka, 2016) - napisana z Łukaszem Radeckim.

Pierwszy   Poprzedni      Następny   Ostatni  

NEWSLETTER

Zapisz się do naszego newslettera,
aby być na bieżąco informowanym
o zapowiedziach, nowościach
i promocjach oraz korzystać
ZE SPECJALNEGO RABATU


POLECAMY
TOP 10

  Joanna Jax Zemsta i przebaczenie. Tom IV. Morze kłamstwa Joanna Jax
Zemsta i przebaczenie. Tom IV. Morze kłamstwa
  Joanna  Jax Zemsta i przebaczenie. Tom V. Bezkres nadziei Joanna Jax
Zemsta i przebaczenie. Tom V. Bezkres nadziei
  Joanna Jax Zemsta i przebaczenie. Tom III. Rzeka tęsknoty Joanna Jax
Zemsta i przebaczenie. Tom III. Rzeka tęsknoty
  Joanna Jax Zemsta i przebaczenie. Tom II. Otchłań nienawiści Joanna Jax
Zemsta i przebaczenie. Tom II. Otchłań nienawiści
  Joanna Jax Zemsta i przebaczenie. Tom I. Narodziny gniewu Joanna Jax
Zemsta i przebaczenie. Tom I. Narodziny gniewu
  Joanna Jax Saga von Becków Joanna Jax
Saga von Becków
  Stefan Darda Nowy dom na wyrębach Stefan Darda
Nowy dom na wyrębach
  Stefan Darda Pakiet Czarny Wygon Stefan Darda
Pakiet Czarny Wygon
  Sylwia Trojanowska PAKIET - Szkoła Latania Sylwia Trojanowska
PAKIET - Szkoła Latania
  Joanna Jax Długa droga do domu Joanna Jax
Długa droga do domu
 

POLECAMY

Wydawnictwa Videograf SA
w Google+
  na YouTube

Instagram2013 Copyright by Wydawnictwa VIDEOGRAF S.A.